שוב זה קרה: רופא בכיר בביה"ח יוספטל תקף אח

Spread the love

זוהי כבר הפעם השנייה שמתקבלת ב'רק בריאות' פנייה לגבי תקיפה לכאורה של איש צוות סיעודי בבית החולים יוספטל באילת בידי לא פחות מאשר רופא בכיר, לקראת כניסה לחדר ניתוח. הפעם מדובר בדחיפות והשפלות, אך המותקף הוא חולה לב והאירוע לדבריו מלווה אותו כבר חודשים, מחשש לפגוש שוב את הרופא שתקף אותו

בפעם הקודמת שדווח על תקיפה, היה זה האח אדוארד שפורנקו שהותקף לכאורה בידי רופא בכיר שהגיע מעפולה לאילת להחליף מקום של מנהל מחלקה אח.

כעת, מדובר במקרה נוסף – דוד (דודו) דהן, בן 66, הוא אח מוסמך, מורה לסיעוד, מדריך קליני ואחראי משמרת בחדר הניתוח של בית החולים יוספטל באילת.

"המום, פגוע וכאוב" דוד (דוד) דהן (יח"צ)

לדבריו, ב- 14 באפריל 2020 הוא הותקף פיזית ומילולית בידי ד"ר מיכאל ברנשטיין, מנהל המחלקה האורטופדית. דהן מספר כי ביום התקיפה הגיע לחדר הניתוח והכין אותו לקראת ניתוח עבור ילד בן 7, כאשר לאחריו היה אמור להיות מנותח אדם נוסף, בהתאם להוראות שקיבל ממנהלת חדר הניתוח. כשהכול מוכן לניתוח של הילד, כולל הילד המנותח, הגיע ד"ר ברנשטיין להזמין את שני המנותחים במקביל. דהן אמר לו שיש צוות לניתוח אחד בלבד ואם הוא רוצה במקביל שיפנה לאחראית .

בשלב הזה, לדברי דהן, ד"ר ברנשטיין החל לצעוק לעברו "אתה לא פה בשביל לחשוב, אלא כדי לבצע מה שאני מחליט" ו "אני אפטר אותך ולא תעבוד פה יותר" בהמשך רץ ד"ר ברנשטיין כלפי דהן, נצמד אליו עם גופו ודחף אותו פעמיים עם בטנו לקיר. רק בהתערבות אנשי הצוות שהרחיקו את הרופא הופסקה התקיפה.

"למזלי נכחו בעת התקיפה חברי צוות רבים שבלעדי התערבותם אני לא מדמיין מה היה קורה לי ואיך זה היה נגמר. ראיתי את המוות מול העיניים", אומר דהן.

"תלמד לא להתעסק עם רוסים"

למרבה הצער, הסיפור לא נגמר כאן. דהן, שהחוויר, קיבל סחרחורת, דופק מהיר והתמוטט בעקבות התקיפה נזקק לעירוי, ולבדיקת א.ק.ג. כאשר תוך כדי שהוא מטופל חזרה הרופא וצעק לעברו: "אתה תלמד לא להתעסק עם רוסים".

בעקבות התקיפה פונה דהאן לחדר מיון כשהוא סובל מסחרחורת, מועקה, דופק מהיר וחולשה קיצונית מלווה בבחילות וכאבי ראש. יתר על כן בעקבות התקיפה נאלץ דהן לעבור צנתור ביחידת הצנתורים במרכז הרפואי שיבא לאחר שחש כאבים חריפים ומתמשכים בחזה. דהן לא חזר לעבודה, נאלץ לצאת לחופשת מחלה ומקבל מאז טיפול ומעקב רפואי במחלקה לבריאות הנפש, לאחר שאובחן ע"י פסיכיאטר כ PTSD (הפרעת דחק פוסט טראומטית).

"אני המום, פגוע וכאוב מהתקיפה המזעזעת מצד רופא בכיר בנוכחותם של המטופלים ובני משפחתם וכן אל מול חברי לצוות העבודה" – אומר דוד דהן. "אני עובד כאח מוסמך ומוערך בחדר ניתוח כ- 45 שנה, 10 מהם בבית החולים יוספטל,  ומעולם לא  קרה לי דבר כזה. קשה לתאר את גודל העלבון וההשפלה שאני חווה בעקבות התקיפה שפגעה קשה בבריאותי ובנפשי".

דהן הגיש תלונה בהנהלת בית החולים יוספטל, ועד העובדים בבית החולים ואף במשטרת אילת, תלונה  שנסגרה בטענה שההליך הפלילי איננו המסגרת המתאימה לבירור התלונה.

דהן לא שב מאז המקרה לעבודתו.

"העלבון הגדול ביותר נובע משוויון הנפש בו קיבלה הנהלת בית החולים יוספטל את התקיפה והפגיעה בי. מעניין מה היתה תגובת ההנהלה אם זה היה הפוך ואני הייתי תוקף רופא בכיר. ניסו לעשות מעין סולחה. בושה שמערכת החורטת על דיגלה אפס סובלנות לאלימות, מסוגלת להתעלם ממקרה של תקיפה ואלימות פיזית ומילולית מצד רופא בכיר בין כתלי בית החולים".

מבית החולים יוספטל נמסר בתגובה: "הנושא טופל בצינורות המקובלים ואין אנו רואים מקום לפרסום פומבי"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *